Fél évszázaddal ezelőtti eseményeket idéznek meg a Csokonai-történetek ötödik estjének vendégei: Harkányi Endrével, Lőte Attilával, Medgyesi Máriával és Téri Sándorral február 9-én este 7 órakor, a Déri Múzeum Dísztermében találkozhat a közönség.
Medgyesi Mária és Lőte Attila az Éva lánya című előadásban – még 1957-ben
Harkányi Endre, Lőte Attila és Medgyesi Mária a legendás színházi ember és színész-tanár, Pártos Géza osztályában végeztek a színművészeti főiskolán 1957-ben. Utána azonnal mindhárman Debrecenbe kerültek, ahol az 1956-os forradalom után Both Béla, majd Szendrő József lett az igazgató. A Csokonai Színháznak köszönhetik legszebb és legtartalmasabb tanulóéveiket, művészi csiszolódásukat.
Téri Sándor 4-5 éves „színházi gyermek” volt, amikor a fentiek Debrecenben dolgoztak. Édesanyja Hotti Éva színésznő, az akkori társulat oszlopos tagja, édesapja pedig a korábbi igazgató, színész és rendező Téri Árpád, akinek a szobra a Csokonai Színház kis előkertjében látható. Téri Sándor rendszeresen játszott gyerekszerepeket a színház akkori előadásaiban, majd elkerült Debrecenből, elvégezte a színművészetit, játszott a Nemzeti Színházban, Szolnokon, Kecskeméten, 1989-től szabadfoglalkozású színész lett. Nála plasztikusabban és bensőségesebben senki sem képes felidézni szülei emlékét.
A Csokonai-történetek estjein ritkán látható, különleges fotók illusztrálják az elhangzottakat, élőben és/vagy mozgóképről pedig mindegyik vendég előadóművészként is megmutatkozik.